AKROBATYKA

Na zajęcia zapraszamy dzieci już od 5 roku życia.

Podczas zajęć akrobatycznych kształtujemy ogólną sprawność fizyczną, sylwetkę, elastyczność, koordynację, równowagę, grację i precyzję ruchów oraz siłę. Figury akrobatyczne to kolejny nierozłączny element tańca. Podnosi widowiskowość i dodaje efektu "wow".Trenowanie akrobatyki uczy pokory i cierpliwości.

Ćwiczenia możliwe do wykonania za pierwszym razem, praktycznie nie istnieją. Na zajęciach wykonywane są ewolucje cielesne o dużym stopniu trudności, które wykraczają poza przeciętne ludzkie umiejętności. Treningi te to wspaniała zabawa połączona z ciężką pracą, dającą spektakularne efekty.

Opis zajęć:

  • rozgrzewka adaptująca wszystkie mięśnie poczynając od rozciągnięcia do dynamicznej i intensywnej aktywności

  • ćwiczenie nad balansem i równowagą, stanie na głowie, stanie na rękach

  • praca w parach - nauka bezpiecznego wykonywania elementów; wzajemna asekuracja

  • nauka elementów akrobatycznych i skoków od gwiazd do salt

  • na koniec rozciąganie ciała i powiększanie jego zakresów


Marek Szczygieł zawodowy tancerz, absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu, tancerz Opery Bałtyckiej, Opery Śląskiej, Teatru Muzycznego Capitol, obecnie tancerz Teatru Muzycznego w Łodzi. Posiada wieloletnie doświatdczenie w tańcu berack dance i akrobatyce. Instruktor akrobatyki oraz tańca w szkołach i klubach sportowych. Prezentował swoje umiejętności w Filadelfii, Niemczech, Włoszech, Chorwacji na różnych spektaklach i projektach. Prowadzacy projekty taneczne organizowane przez firmę Orange oraz bohater programów telewizji MTV. Zdobywca złotego medalu w tańcu sportowym, zdobywca 2 nagrody w ogólnokrajowym konkursie choreograficznym. Dubler pierwszoplanowej postaci w serialu ,,Tancerze", uczestnik programu ,,Mam Talent".