ODKRYJ TANECZNĄ PASJĘ SWOJEGO DZIECKA I WPROWADŹ JE W CUDOWNY ŚWIAT TAŃCA I ZABAWY W STUDIU TAŃCA ALIBI

Serdecznie zapraszamy dzieci lubiące ruch i dobrą zabawę na zajęcia taneczne i ruchowe do Studia Tańca Alibi. Zachęcamy rodziców do rozwijania tanecznych pasji swoich pociech. W czasach, w których czas wolny dzieci zdominowany jest przez telewizję, komputer i niezdrowe przekąski, staramy się propagować aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia po to aby, stały się one dla dzieci czymś absolutnie naturalnym. Nasze zajęcia dostarczą mnóstwo frajdy Waszym dzieciom a co najważniejsze ukształtują zdrowy nawyk uprawiania sportu i rozwijania pasji już od najmłodszych lat.


Nasza oferta przeznaczona jest dla dzieci o różnym temperamencie i upodobaniach. Składa się z różnorodnych styli tańca takich jak: balet, hip-hop, taniec nowoczesny, Zumba Kids, mix taneczny, taniec współczesny oraz modern jazz. Ponadto prowadzimy zajęcia z akrobatyki i bardzo popularne i uwielbiane przez dzieci zajęcia na trampolinach firmy Jumping Frog. W tak bogatej ofercie tanecznej i fitnessowej, każda mama z pewnością znajdzie coś dla swojego dziecka.W Studiu Tańca Alibi talenty Waszych Pociech napewno zostaną odkryte i rozwinięte. Posiadamy wykwlifikowaną i doświadczoną kadrę instruktorską, która pracuje z pasją i zaangażowaniem. Zapewniamy naukę w grupach początkujących i zaawansowanych, świetną zabawę, fajny klimat, pokazy, zawody, warsztaty taneczne. Sezon taneczny kończymy obozem wakacyjnym nad morzem lub w górach.


Jesteśmy do Państwa dyspozycji w dwóch lokalizacjach: na ul.Grunwaldzkiej 3 oraz

w Kutnowskim Domu Kultury.


Oto nasze propozycje zajęć dla dzieci i młodzieży:

AKROBATYKA

AKROBATYKA – widowiskowe ewolucje cielesne

Podczas zajęć akrobatycznych kształtujemy ogólną sprawność fizyczną, sylwetkę, elastyczność, koordynację, równowagę, grację i precyzję ruchów oraz siłę. Figury akrobatyczne to kolejny nierozłączny element tańca. Podnosi widowiskowość i dodaje efektu "wow". 

Trenowanie akrobatyki uczy pokory i cierpliwości. Ćwiczenia możliwe do wykonania za pierwszym razem, praktycznie nie istnieją. Na zajęciach wykonywane są ewolucje cielesne o dużym stopniu trudności, które wykraczają poza przeciętne ludzkie umiejętności. Treningi te to wspaniała zabawa połączona z ciężką pracą, dającą spektakularne efekty.


BALET

Tiulowa spódniczka, baletki i taniec to jest to co uwielbiają małe dziewczynki. Może to tylko dziewczęca zabawa a może początek pięknego hobby? Studio Tańca Alibi pomoże spełnić marzenie Państwa dzieci i wprowadzi je w cudowny świat tańca .Balet jest najlepszym pierwszym tańcem do nauki dla dzieci.

Przygotowuje muzycznie do każdej kolejnej formy tańca. Balet rozbudza wrażliwość na piękno i estetykę ruchu.

Zajęcia baletowe dla dzieci to podstawowe ćwiczenia klasyczne wzbogacone o zabawy, wpływające na równowagę, postawę sylwetki, wzmocnienie ciała. Ponadto balet wspomaga terapię płaskostopia czy wad postawy.MODERN JAZZ / TANIEC WSPÓŁCZESNY

Podstawą techniki jazzowej i tańca współczesnego jest balet. Style te pozbawione są jednach sztywnych ruchów, jakie charakteryzują balet. Pozwalają na dużą swobodę ruchu i ekspresji a także improwizacji. Zawierają dużą dawkę dynamiki ruchu. Cechami charakterystycznymi tańca jazzowego i współczesnego jest izolowanie poszczególnych części ciała, którymi porusza się w różnych płaszczyznach (dużo podłogi) i w różnym tempie.

Techniki te doskonale rozwijają wszystkie grupy mięśniowe, poprawiają ogólną sprawność ciała, gibkość, płynność oraz elastyczność, uczą wyrażać emocje i uczucia. Style czasami wzbogacane o elementy akrobatyczne.

Jazz to styl obecny niemalże wszędzie – w musicalach, teledyskach, programach telewizyjnych You Can Dance, Got to Dance.


JUMPING FROG KIDS - Fitness na trampolinach dla dzieci i młodzieży

Zajęcia są znakomitą formą gimnastyki, wzmacniają ciało, uaktywniają wszystkie mięśnie, w tym najważniejszy sercowy, co prowadzi do wzmocnienia układu sercowo-naczyniowego. Zajęcia na trampolinach nie obciążają stawów a już samo stanie na trampolinie powoduje napięcie mięśni głębokich 

odpowiedzialnych za równowagę i stabilizację. Jest to świetny sposób na walkę z otyłością, poprawę kondycji oraz zdrowe i atrakcyjne spożytkowanie energii. Trening ten da mnóstwo radości każdemu dziecku. Na zajęciach będzie uczona choreografia na trampolinach do konkretnej piosenki.


MIX TANECZNY (4-6 lat) – mieszanka tanecznych stylów

Mix taneczny- nie ma tu ograniczenia do jednego stylu, jest różnorodność technik dzięki, którym dziecko ma możliwość wyboru tej jednej ulubionej, którą w przyszłości będzie rozwijać i doskonalić. Zajęcia prowadzone są w formie radosnej, spontanicznej zabawy z tańcem.

Nasze hasło przewodnie: 

„Bawimy ucząc–uczymy bawiąc."

Nauka kroków tanecznych i choreografii przeplatana jest ćwiczeniami i zabawami ruchowymi stymulującymi rozwój dziecka.
Dzieci uczą się prostych układów tanecznych, ucząc się współdziałania z grupą, wyrażania ekspresji. Zajęcia dają dobrą bazę do nauki bardziej zaawansowanego tańca w przyszłości.


ZUMBA KIDS (4-6 lat, 7-11 lat)

Zumba Kids - to mega taneczny hit propagujący zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Zumba Kids to połączenie Zumba Fitness i treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maksimum zabawy i fitnessu w tym samym czasie. Zajęcia bazują na stylach takich jak hip-hop, salsa, reggeaton i wielu innych.


ZAJĘCIA INDYWIDUALNE I GRUPOWE DLA SOLISTÓW I DUETÓW

Zajęcia przeznaczone są dla solistów i duetów biorących udział w turniejach i pokazach tanecznych. Zajęcia dla tancerzy z grup turniejowych, mające na celu przygotowanie tancerza do występu solowego na ogólnopolskich zawodach tanecznych. Te zajęcia pomogą tancerzom spełnić marzenie o podium.


HIP HOP

Najbardziej popularny styl taneczny wśród tancerzy. Widoczny w wielu teledyskach hip hopowych oraz programach rozrywkowych You Can Dance, Got to Dance, Mam Talent.

Hip hop jest to taniec niezwykle bogaty w style, charakteryzujący się ogromną dynamiką i ekspresją. Jeśli takie jest też Twoje dziecko, nie zwlekaj i przyprowadź je na zajęcia by mogło spożytkować swoją energię. Styl ten charakteryzuje ciągła praca nóg ugiętych w kolanach oraz praca klatką piersiową. W tańcu tym, jak w jazzie, bardzo ważne są izolacje poszczególnych części ciała. Głównym celem zajęć jest zapoznanie dzieci z 

krokami w stylu hip-hop oraz nauka układów tanecznych. Dzieci swoje zdolności taneczne prezętować będą na licznych imprezach plenerowych i konfrontacjach tanecznych.


HIP HOP (grupy turniejowe)

Grupy wiekowe dla grup turniejowych: (zajęcia dwa razy w tygodniu) + akrobatyka dla chętnych

Treningi odbywają się w STA na ul.Grunwaldzkiej 3 (trener: Joanna Solarska)

Happy Feet Junior (6-9 lat)

Happy Feet (9-11 lat)

Treningi odbywają się w KDK (trener: Mariusz Kołodziejski)

Fair Play (12-15 lat)

Alibi (16 lat wzwyż)

Tancerz zobowiązany jest uczestniczyć w zajęciach przez cały rok szkolny. Podczas zajęć tworzone są choreografie, z którymi zespół prezentuje się na turniejach i festiwalach w całej Polsce.

Więcej info na temat zespołów na stronie: www.studiotancaalibi.pl w zakładce zespoły.


HIP HOP (grupy początkujące)

Grupy wiekowe dla grup początkujących: (zajęcia raz w tygodniu) + akrobatyka dla chętnych

Tańczące brzdące -3 latki

Happy Kids (4-5 lat) – mix taneczny

Hip -hop dla dzieci Juniors Team - (6-9 lat)

Hip-hop dla młodzieży – (10 – 16 lat)


Nauka tańca odbywa się w systemie medalowym.

    • brązowy medal (I rok nauki tańca)

    • srebrny medal (II rok nauki tańca)

    • złoty medal (III rok nauki tańca)

Praca w tym systemie polega na tym, iż po każdym roku nauki tańca dziecko otrzymuje medal, kolejno w zależności od lat nauki w danej grupie wiekowej.